Niniejsza strona używa plików cookies w celu optymalizacji korzystania ze strony internetowej, w celach statystycznych oraz popularyzacji strony za pomocą serwisów społecznościowych. Warunki przechowywania plików cookies możesz określić w przeglądarce internetowej.

Jesteś
zainteresowany?

Zostaw nam swój numer - nasz doradca skontaktuje się z Tobą

Jesteś
zainteresowany?

Zostaw nam swój numer - nasz doradca skontaktuje się z Tobą

osiedle

kownatki

kownatki

TO SPEŁNIENIE NASZYCH DZIECIĘCYCH MARZEŃ. ZAWSZE CHCIELIŚMY MIEĆ DOMEK NAD JEZIOREM. NASZE WAKACJE SPĘDZALIŚMY WŁAŚNIE W TEN SPOSÓB, JAKOŚ TAK WYCHODZIŁO, ŻE NIE NA GÓRSKICH SZLAKACH I NIE NA MORSKICH WYDMACH, ALE NAD JEZIORAMI.

W dorosłym życiu, poznaliśmy bardzo różne sposoby i style podróżowania. Agroturystyki, przyczepy, butikowe hotele, nawet all inclusive nie jest nam obce. Z czasem zapragnęliśmy jednak stabilizacji i swojej wakacyjnej przystani. Jesteśmy wymagającymi odbiorcami wyjazdowego odpoczynku i przenieśliśmy te wymagania na przestrzeń w Kownatkach.

kownatki

Jako dzieci całe wakacje (te dwa-trzy tygodnie urlopu rodziców) spędzaliśmy w domkach nad jeziorem.

kownatki

Te wakacje mają zapach drewnianego pomostu w pełnym słońcu, z którego skakaliśmy na bombę, ochlapując wszystkich pomostowych wygrzewaczy. Smak malin i jagód zrywanych wiecznie ubrudzonym rękami. W czasie pieszych wędrówek i wycieczek rowerowych. Wiecznie podrapane łydki i strupy na kolanach były najlepszym dowodem, że nie siedzieliśmy w ekranach. Ok, w czasie deszczu zdarzało się siedzieć ogromną grupą dzieciaków i wpatrywać się w jeden ekran i Tour de Pologne albo jakiś klasyk w stylu Uprowadzenia Agaty. Ale i tu wypukły kineskop przegrywał zwykle z turniejem w Ping ponga, kartami, albo kartką i długopisem. Z wiekiem i nabraniem umiejętności pływackich najlepsza była ta cisza, kiedy wypływasz daleko poza wyznaczone kąpielisko i zdajesz sobie sprawę, że zatrzymasz się dopiero na drugim brzegu

Podchodzimy do tego projektu wyjątkowo osobiście, bo budując te domy realizujemy swoje dziecięce marzenia.

plan osiedla

36 HA

36 hektarów terenu teren zamknięty, prywatna, plaża, molo

100

100 prywatnych posesji 2000m2 przy jeziorze Kownatki w spokojnej okolicy

14

14 hektarów terenów zielonych niezabudowanych

 • swimming-pool

  staw kąpielowy

 • kownatki

  jezioro

 • molo

  Molo

 • sklep

  Sklep

 • tennis

  Kort tenisowy

 • football

  Boisko

 • football

  Parking

 • stacja ładowania pojazdów

  stacja ładowania pojazdów

 • sauna

  Jacuzzi

Atuty osiedla kownatki

kownatki

Liczący około 36ha, (łącznie 100 domów z prywatnym ogrodem) będzie zamknięta, spójna wioska na co dzień zarządzaną przez nas dla Was:). To my będziemy dbali o Wasz spokój i bezpieczeństwo.

kownatki

Będziecie mogli skorzystać z oferty sprzątania, ogrodnika, dostawy zakupów, lokalnych produktów, gotowych zestawów obiadowych.

kownatki

Oprócz oddzielnej działki (od 1200- 2500m2) do Waszej dyspozycji będzie wspólne molo, korty tenisowe, boiska do siatkówki, koszykówki, miejsca do spędzania wspólnego czasu (około 14ha zadbanej wspólnej przestrzeni).

kownatki

Dodatkowo stacje ładowania pojazdów elektrycznych wodnych i kołowych, łódki, elektryczne pojazdy wodne (strefa ciszy)

Nasz standard

Architektura

kownatki
kownatki
kownatki
kownatki
kownatki
kownatki
kownatki
kownatki
kownatki
kownatki
kownatki
kownatki
kownatki
kownatki

Lubimy proste formy i naturalne materiały.
Lubimy nieprzegadaną architekturę.
Lubimy Cię tu.

Domy w projekcie Kownatki będą znajdować się na terenie graniczącym od strony południowej z jeziorem Kownatki oraz wschodniej z terenem Leśnym.


Domy kształtem będa przypominać stodołę. Konstrukcja budynku będzie wykonana metodą murowaną. Elewacje z naturalnych materiałów mają komponować się w naturalne otoczenie lasu sosnowego. W zależności od wyboru modelu będą to: drewno, cegła, lub beton. Dach dwuspadowy z blachy Okna drewniane lub aluminiowe.


Wejście znajduje się na jednej ścianie budynku. Przeszklone drzwi przesuwne otwierają salon całkowicie w kierunku ogrodu. Dom położony na planie prostokąta, gdzie w skład przestrzeni wspólnej wchodzi kuchnia z jadalnią i salonem, a ze wszystkich pomieszczeń na parterze możliwe jest wyjście na zewnątrz. Kominek znajduje się w wysokim na dwie kondygnacje salonie, otwartym na piętro. Schody prowadzą na antresolę i do dodatkowych sypialni. Podłogi z litego drewna w sypialniach i z żywicy w salonie, jadalni i kuchni. W przestrzeni wejściowej widoczny pozostaje beton płyty fundamentowej. Szereg żaluzji z drewna umożliwia zamknięcie budynku w okresie zimowym i zacienienie latem.

kownatki
kownatki
kownatki
kownatki
kownatki
kownatki
kownatki
kownatki
kownatki
kownatki
kownatki
kownatki
kownatki
kownatki
kownatki
kownatki
kownatki
kownatki
kownatki

poznaj okolice

kownatki

JEZIORO POŁOŻONE JEST W WOJEWÓDZTWIE WARMIŃSKO-MAZURSKIM, W POWIECIE NIDZICKIM NA TERENIE GMINY KOZŁOWO.

"Kownatki" czy też Jezioro Kownackie zajmuje 217 ha, jest maksymalnie głębokie na 31 m, szerokie do 1,2 km i długie na 3 kilometry. Znajdują się na nim trzy wyspy, w tym jedna o powierzchni 1,4 ha, dwie pozostałe są mniejsze i porośnięte trzciną. Jego wody są czyste i przejrzyste. Jego lewy brzeg jest piaszczysty, a dno kamienisto - piaszczyste. Kownatki to zbiornik typowo sielawowy. Dominują w nim także takie ryby jak: sieja, okoń, szczupak, leszcz, miętus i gruba płoć. Bardzo wydajnymi łowiskami okoni w Kownatkach są wschodnie i zachodnie stoki grzbietu ciągnącego się od półwyspu Lemiesze.


Kownatki są położone w niedalekiej odległości od trasy nr 7 (E 77), około 27km na północ od zabytkowego i niezwykle klimatycznego miasteczka Olsztynka, oraz 15km na poludnie od miasta Nidzicy.


W niedalekiej odległości od Kownatki Lake House znajdują się liczne jeziora, gospodarstwa agroturystyczne, gospodarstwa rybackie, restauracje.


Więcej o miejscowości Olsztynek (odległość 27km)
Więcej o miejscowości Nidzica (odległość 15km)
Więcej o miejscowości Olsztyn (odległość 55km)
Więcej o miejscowości Ostróda (odległość 55km)