Operacja plastyczna twarzy

Lifting twarzy

Lifting twarzy (facelift, facelifting) polega na naciągnięciu skóry i usunięciu jej nadmiaru w okolicach twarzy i szyi. Celem zabiegu jest przywrócenie skórze gładkości, usunięcie zmarszczek i fałd, a także podniesienie brwi do pozycji, w której będą stanowić idealną oprawę dla oczu. Nasza klinika chirurgii plastycznej wykonuje lifting twarzy w dwóch wariantach: lifting górnej części twarzy (podciągnięcie czoła, brwi i powiek) oraz lifting policzków i szyi. Zabieg może być przeprowadzony kompleksowo (czyli oba warianty jednocześnie) albo oddzielnie. Zadowalający efekt może się utrzymywać przez 10, a nawet do 15 lat.

Zabieg polecany jest przede wszystkim dla osób:
  • z problemem zwiotczałej skóry

  • z opadającymi brwiami, policzkami

  • po intensywnych kuracjach odchudzających

  • pragnących odmłodzić rysy twarzy

Na czym polega zabieg/operacja?

Cięcie wykonuje się od skroni wzdłuż linii włosów, następnie przechodzi ono wzdłuż ucha do okolicy za nim. Wykonuje się plastykę mięśni i tkanek miękkich twarzy - mięśnie dolnej części twarzy są unoszone i ścieśniane, natomiast nadmiar skóry jest usuwany. Nacięcia wykonuje się w miejscach mało widocznych, a nadmiar skóry usuwany jest na linii włosów. Takie postępowanie sprawia, że blizny są niemal niedostrzegalne.

Czas trwania operacji

W zależności od zakresu – do kilku h.

Czas pobytu w klinice

1 dzień.

Znieczulenie

Znieczulenie ogólne lub znieczulenie miejscowe i sedacja przy mniejszych zabiegach.

Rekonwalescencja

Naciągnięcie skóry powoduje, że początkowo pacjenci odczuwają wzmożone napięcie podczas otwierana jamy ustnej. Czasowo może wystąpić obrzęk i zmienić się czucie w policzkach lub występować drętwienie. Zdecydowanie rzadko dochodzi do uszkodzenia nerwu twarzowego.

Trwałość zabiegu

W zależności od postępującego procesu starzenia się, napięta podczas operacji skóra zaczyna wiotczeć. Zadowalający efekt utrzymuje się jednak ok. 10 lat, a w niektórych przypadkach do 15 lat.

Cennik

Liposukcja podbródka

3.600 pln

Lifting szyi

8.000 pln

Podciągnięcie czoła, brwi i powiek (lifting górny)

od 8.200 pln

Podciągnięcie twarzy bez czoła

10.100 pln

Podciągnięcie twarzy pełne

14.200 pln